אם היו אומרים לכם ששנות לימודי התיכון שלכם יזכרו כחוויה חמה ונעימה,

שהניתוק מהמיטה כל בוקר לעוד יום חדש יהיה קל ואפילו משמח,

והכי חשוב למקום שרואים, מעריכים ואוהבים אתכם,

מה הייתן חושבות? איפה יש מקום כזה?

אולפנת בני עקיבא מירון, האולפנא האיכותית והתורנית שהמשפחתיות, המצוינות והחום האנושי חרוטים על דיגלה. אלו הם הזיכרונות והתחושות שמלווים את הבוגרות שסיימו שש שנות לימוד באולפנא.

בליבו של מושב מירון, בפינת נוף יפיפייה, מלאה בעצים ירוקים ומדשאות רחבות, שוכנת אולפנת בני עקיבא מירון. אוכלוסיית היעד היא מגוונת ואיכותית ומגיעה אל האולפנא, מרמת הגולן, דרך מעלות, ראש פינה, חצור, כרמיאל, צפת, יישובי מרום הגליל, מורשת, גליל תחתון, עכו והקריות.

לאולפנא מתקבלות בנות המבקשות ללמוד במקום תורני וערכי עם רמת לימודים גבוהה, חברה איכותית ויחס אישי.

באולפנת בני עקיבא מירון חטיבת ביניים לכיתות ז'-ח' ותיכון לכיתות ט'-י"ב. הבנות מגיעות מאזור הצפון כאשר לחטיבה ישנן הסעות מידי בוקר ואילו בנות התיכון נשארות ללון במסגרת הפנימייתית במשך השבוע.

האולפנא מיועדת לכל הבנות הקרובות והרחוקות מתוך אמונה שהלימודים הם נדבך אחד בבניית אישיותה של הבת ושאר הנדבכים מתמלאים בשעות אחר הצהריים והערב כאשר הבנות מקבלות תכניות העשרה רבות ומגוונות, כגון: מדרשה ליהדות, חוגים, פעילות מדריכה, ערבי כיתה, פעילות התנדבותית, טיולים, סמינריונים, שבתות מרוממות וערכיות ואפילו מסיבות "שבע ברכות" לבוגרות שמתחתנות.  

הפנימייה באולפנת בני עקיבא מירון מאפשרת את יצירת תחושת המשפחתיות. בזכות העובדה שהבנות מקיימות לאורך כל היום הווי חברתי  איכותי בתקופה שבה החברה היא כל כך משמעותית. כמו כן מתקיימות נגינה משותפת, שיחות נפש שמביאות לחיבור עמוק בכל מה שבונה ומעשיר את הבנות.

כמובן שאת ההווי הזה מלווה צוות חינוכי איכותי שמאמין ביכולותיה של כל תלמידה ובאמצעות הוראה משמעותית ויחס אישי וחם מצליח להוציא מכל תלמידה את המרב מבחינה לימודית. (ההישגים בבגרויות נחשבים לטובים בקנה מידה ארצי ואף זכו למכתבי ההערכה והוקרה ממשרד החינוך).

"התבלין" המיוחד של האולפנא, הוא הנתינה והחום הרב המוקרנים אל הבנות, מראש האולפנא, דרך המורים, צוות הפנימייה ובאיזון חוזר מהתלמידות אליהם.

כל אורח שעובר את שער הכניסה מציין מיד את התחושה המיוחדת הזו המתבטאת באקלים חינוכי מחבק ואוהב הגורם ומאפשר לבנות להיות שמחות ומאושרות.